slide1 slide2 slide3 slide

Notatki z domu autostopowicza

Radio

Zeca Pagodinho - Deixa A Vida Me Levar

Kolejny znakomity artysta z Brazylii, Zeca Pagodinho. Słuchaliśmy często jego muzyki w domu Pancho w Ushuai.


Tango Fusion Club - Bandoneon Acorazad

Tango?


Vanessa da Mata - Não Me Deixe Só

Usłyszałem ten utwór w domu Isy w Montevideo, miała to w swoim komputerze. Vanessa reprezentuje Musica Popular Brasileira (MPB) i o ile nie jestem wielkim fanem popu, naprawdę lubię ten kawałek. Może to ten język?


Massimiliano Blues

Dwa kawałki Massimiliano Blues na żywo w Coletivo Munaya. Jakość niestety nie jest najlepsza, utwory te zostały nagrane moim telefonem. W skład projektu podczas tego koncertu wchodzili: Alex Vaz - gitara, wokal, Gabriela Lamas - wokal, Igo Santos - perkusja i Maurilio Almeida - bas. Ach Pelotas...


Kingston Wall - Nepal

Usłyszałem ten fiński zespół po raz pierwszy w Pelotas dzięki Lúci i Andersonowi z Coletivo Munaya. Poniższy utwór pochodzi z ich pierwszej płyty zatytułowanej po prostu 1 i wydanej w 1992. Rok po nagraniu trzeciej, pożegnalnej płyty wokalista Petri Walli popełnił samobójstwo wyskakując z wieży kościoła.


Pedra Branca - Feijoada polifônica

Kolejna muza o której dowiedziałem się dzięki Natascyi z Boa Visty. Pedra Branca to grupa tworząca world music i pochodząca z São Paulo.


Bezerra da Silva - O malandro era forte

Zasłyszane w radiu jednego z kierowców.


Os Mutantes - Caminhante Noturno

Myślałem że o psychodelicznym rocku wiem niemal wszystko, ale zawsze jest coś nowego do odkrycia! Os Mutantes to jedna z grup zaangażowanych w ruch znany w Brazylii jako Tropicalia. Poniższy kawałek pochodzi z ich drugiej płyty Mutantes nagranej w 1969. Rok mówi sam za siebie!!! Usłyszałem tę muzykę po raz pierwszy w Boa Vista popijając piwo razem z Natascyą i Priscillą. Wielkie dzięki dziewczyny!


Huracan de fuego la encubridora

Karaibskie rytmy w wenezuelskim wydaniu. Zespół nazywa się Huracán de Fuego, czyli huragan ognia i tworzy prawdziwie ognistą mieszankę.


Trinidad All Stars - Curry Tabanca

Znakomity przykład muzyki steelpan z Trynidadu.


Fela Kuti - Zombie

Tego kawałka słuchałem podczas malowania łajby Pierra i Lina w Chaguaramas na Trynidadzie. W ten sposób mogłem odwdzięczyć im się za gościnę. Bardzo pobudzająca muzyka!


Dread Eye Masters - Murderers

Dziwna muza z Trynidadu!


Dengue Fever - Ethanopium

Ten kawałek był nagrodą za dotarcie do połowy trasy pomiędzy Wyspami Zielonego Przylądka a Tobago. Na odtwarzaczu Alexa był pokazany jako BO Broken Flower. Później dowiedziałem się że Broken Flower to film Jima Jarmusha, a ten utwór był jednym z oficjalnych soundtracków. Nazwa zespołu to Dengue Fever a kawałek poniżej pochodzi z ich pierwszej płyty o tym samym tytule. Mieszkają w USA i mieszają muzykę psychodeliczną z kambodżańską muzyką popularną.


Mayra Andrade - Tunuca

Słuchałem tego kawałka często mieszkając na łodzi Alexa na Wyspach Zielonego Przylądka. Pochodzi z 2006 roku z płyty Navega.


BaBa ZuLa - Bahar

Ten zespół znam od dawna, jednak nie znałem wcześniej tego utworu znajdującego się na płycie Üç Oyundan Onyedi Müzik. Był świetnym tłem dla jazdy rowerem po agadirskiej promenadzie.


Mohamed Rouicha - Inas Inas

Usłyszałem to w samochodzie wjeżdżając po raz pierwszy do Agadiru.


Estrella Morente - Siguiriya

Wspomnienie Andaluzji.